I.M. Eyk Backer

Op 11 april j.l. is Eyk Backer na een korte ziekteperiode op 73 jarige leeftijd in het ziekenhuis in Amstelveen overleden.
De laatste maanden sukkelde hij met zijn gezondheid en onlangs traden er complicaties op welke hij niet meer kon overwinnen.

Eyk was een groot liefhebber van de New Forest pony. Als kind ging hij al met zijn vader mee naar de New Forest in Engeland om pony’s aan te schaffen en hij had meteen zijn hart verpand aan de New Forest en de pony’s. De eerste aankopen van New Forest pony’s werden reeds door zijn vader gedaan in Engeland in de begin jaren 70 bij de Mudeford en Merrie Stud.

Met deze pony’s en nog enkele eigen fokproducten was Eyk in de jaren 80 erg succesvol op de wedstrijden in het vierspan rijden waaronder met regelmaat in een  internationaal deelnemersveld.

In 1992 werd hij Nederlands kampioen met zijn vierspan. Eyk was in die tijd een groot promotor voor de New Forest pony in het aangespannen rijden.
Tevens was hij KNHS jurylid mennen dressuur, en was vorig jaar op de sportdag nog jurylid bij het mennen.

 

Alhoewel de laatste jaren niet meer actief in de sport had hij altijd nog New Forest pony’s in zijn bezit waar hij nog elke dag van genoot. Zijn pony’s mochten bij hem oud worden en een van zijn pony’s – Boy – is zelfs 31 jaar geworden.

In 2018 was hij nog op de centrale keuring met zijn merrie Eikenhorst’s Brenda welke die dag voorlopig kroon werd.

Wij wensen Linda en familie heel veel sterkte in deze moeilijke tijd.